מערכת סולארית 2018-05-09T12:33:26+00:00

מערכת סולארית

מערכת סולארית

פפו חשמל חינם בע"מ מתמחה באיתור, הקמה והתקנה של מערכות סולאריות מסחריות וביתיות החל משלב התכנון האופטימלי,
דרך קבלת ההיתרים ואישורים הדרושים לביצוע הכוללים את התיאומים הנדרשים אל מול הרשויות
וחברת החשמל בפרט, וכלה בשלב הסופי של התקנת המערכת.

מהי אנרגיה סולארית?

אנרגיה סולארית היא משאב טבעי שנוצר באמצעות לכידת קרני השמש והפיכתה לחשמל. היתרונות הרבים של האנרגיה טמונים בראש ובראשונה על היות קרני השמש חופשיות, זמינות תמיד ומשחררות כמויות זעירות של חומר המכונה פוטונים. חומר זה נמצא בכמות מספקת בכדור הארץ, ולכן ביכולתנו לרתום את קרני השמש לייצור אנרגיה טבעית לחלוטין. כיום ממשלת ישראל פועלת רבות בכדי לייצר אנרגיה סולארית, במטרה לייצור חשמל נקי ולעמוד בהתחייבויות בינלאומיות להפחתת פליטת זיהום אוויר.

בשנים האחרונות ובעשור האחרון בפרט, אנו שומעים רבות על המונח אנרגיה סולארית, ובמיוחד במדינת ישראל הנחשבת לחלוצה באימוץ האנרגיה הסולארית עבור הצרכן הפרטי. רק לסבר את האוזן, כיום מערכות סולאריות המותקנות בבתים פרטיים חוסכות כ- 8% מסך החשמל בישראל, כך ששכל שהמגמה תימשך, נוכל לחסוך יותר ויותר בעלויות האנרגיה ולשמור על סביבה ירוקה ונקייה יותר.

מערכת סולארית

היתרונות של התקנת מערכת סולארית:

  • בנייה נמוכה – הבנייה בישראל נמוכה ביחס למדינות אחרות, כך שכלל הדיירים בבניין יכולים להתקין מערכת סולארית על גג הבית או הבניין, שאגב אינה תוספת מקום רב יחסית. הדיירים יוכלו להתחלק בהוצאות עם שאר הדיירים או להתקין את המערכת בקלות בבית פרטי.

  • חיסכון כספי – מכיוון שעיקר פעילות האנרגיה הסולארית מופקת מקרני השמש, העלויות תהינה זולות באופן משמעותי מעלויות דודי שמש וחשמל, כך שניתן לחסוך כספים רבים.

  • שמש בשפע – ישראל היא מדינה מבורכת עם מזג אוויר ים תיכוני ושטופת שמש, ולכן את השמש ניתן בקלות לתרגם לחשמל. מדובר בכמות שמש הגדולה ב-200-400% משאר המדינות בעולם ובאירופה בפרט.

מערכת סולארית

אם כך, כלל יתרונות אלה הופכים את הקמת המערכות הסולאריות למשתלמות ביותר עבור הצרכן הישראלי, כך שלא פלא כי מגמה זו הולכת ומתפתחת בישראל ואף במדינות נוספות ברחבי העולם. עם כל היתרונות שבדבר, כיום רק כ-  2.6% בלבד מייצור החשמל במשק מתבצע באמצעות מערכות סולאריות. מדינת ישראל התחייבה בשנים האחרונות ל-10% בייצור מערכות סולריות עד לשנת 2020. וודאי כי המדינה תעשה כל שביכולתה כדי לקדם את נושא זה ולהגיע ליעד הרצוי כדי שכולם ייצאו נשכרים.

האם ניתן לתקין מערכות סולאריות בכל מקום?

באופן תאורתי ניתן להתקין מערכות סולאריות בכל גג ומבנה (גגות שטוחים וגגות רעפים), ואפילו במקום קטן, משום שהמערכות והלוחות אינן תופסות מקום רב.
עם זאת, יש מספר מאפיינים שחשוב להתייחס אליהם בעת התקנת המערכת הסולארית על הגג, כגון חשיפה מרבית לקרינה ישירה של קרני השמש,
כמו גם הגנה טבעית של המערכת מפני פגעי מזג האוויר, במיוחד על הלוחות.
כמו כן, יש צורך בבחירה נכונה של זווית הלוחות ובחירת מיקומם, כדי שלא יוטל עליהם צל מהבנים הסמוכים או מהעצים.
את הלוחות מומלץ להתקין  לכיוון דרום, בו הקרינה חזקה יותר, למרות שניתן למצוא לוחות מסתובבים שעוקבים אחר תנועת השמש,
אך הם מכילים מנועים שיכולים להתקלקל, ולכן ההמלצה היא להתקין את הלוחות בזווית קבועה.

לפרטים נוספים, צרו קשר