לוחות סולאריים 2018-05-02T12:29:18+00:00

לוחות סולאריים

חברת "פפו חשמל חינם" מובילה את התחום  האנרגיה הסולארית במטרה לחולל מהפכה של ממש בנושא פליטת זיהום האוויר.
החברה מבצעת תכנון וייצור של מערכות סולאריות ביתיות ומסחריות בארץ ובחו"ל ומעניקה שירות למבנים פרטיים ומשרדים.

לוחות סולאריים

אנרגיה סולארית מאפשרת לנו לרתום את קרני השמש במטרה לייצר חשמל זול, נקי ואמין. בשנים האחרונות מגמה זו הולכת ומתפתחת, נעשתה מודעות רבה לנושא ואנשים פרטיים וגופים נעזרים באנרגיה הטבעית כדי לייצר חשמל. מדינת ישראל היא החלוצה בתחום האנרגיה הסולארית, וכיום במרבית הבניינים ובפרט החדשים מתקינים דודי שמש המכילים לוחות סולאריים, כמו גם אמצעי הסקה וחימום המבוססים על אנרגיה סולארית.
הסיבות לפופולריות של התקנת לוחות סולארייים בישראל די ברורות, מצד אחד אנו חיים במדינה שטופת שמש, ומצד שני מרבית מהבנייה בישראל נמוכה, כך שישראלים יכולים בקלות להתקין את הלוחות על גגות שטוחים או גגות רעפים בבניינים ובבתים פרטיים וכך ליהנות ממשאבי הטבע.

כיצד עובדים לוחות סולאריים?

ראשית נציין כי אנרגיה סולארית מיוצרת מקרני השמש והיא מופקת מריכוז של חום קרני השמש שבעזרתו מייצרים חשמל העשוי מאנרגיה טבעית לחלוטין. האפקט עצמו, מתבסס על העובדה שקרני השמש מורכבות מחלקיקים תת-אטומיים הנקראים פוטונים – שזהו חומר הנמצא בכמות מספקת בכדור הארץ, ולכן ביכולתנו לרתום את קרני השמש לייצור אנרגיה טבעית לחלוטין. מלוחות סולאריים ניתן לבצע מגוון שימושים כמו שימוש לחימום מים, ייצור חשמל לכלל הבית או המשרד, חימום והסקה, חימום בריכות ועוד.

לוחות סולאריים נקראים גם לוחות פוטו-וולטאיים, שהם חלק ממערכת הסולארית שתפקידה להיעזר בקרני השמש במטרה לייצר אנרגיה חשמלית. קרני השמש הם מקור זמין המתחדש בתדירות גבוהה, הם בלתי מתכלים, ולכן בשנים האחרונות נעשה שימוש רב יותר במערכות סולאריות. את הלוחות ניתן להתקין על גגות של מבנים מכל סוג שהוא, אם זה על גגות רעפים או גגות שטוחים. הלוח עצמו עשוי לרוב מחומר מסיליקון, כאשר כל אחד מהלוחות מכיל שדה חשמלי. בזכות השדה החשמלי, נוצר זרם חשמלי בלוח וכאשר קרני השמש עוברות דרכו נוצרת אנרגיה המספקת חשמל בשפע.

לפרטים נוספים, צרו קשר