אנרגיה סולארית 2018-05-09T12:24:28+00:00

אנרגיה סולארית

מערכת סולארית
מערכת סולארית

אנרגיה סולארית

חברת "פפו חשמל חינם" לקחה צעד קדימה את התחום במטרה לחולל מהפכה של ממש בנושא פליטת זיהום האוויר
ומבצעת תכנון וייצור של מערכות סולאריות ביתיות ומסחריות בארץ ובחו"ל.
החברה פועלת מזה כעשור, בארץ ומעבר לים בתחום התכנון, הייצור, ההתקנה ומתן שירות למערכות קטנות, בינוניות וגדולות.

אנרגיה סולארית

אנרגיה סולארית היא שיטה אקולוגית פורצת דרך לרתימת אנרגיית השמש, לטובת ייצור חשמל עבור מבנים ותעשיות. שיטה זו מדוברת רבות בשנים האחרונות בשל העובדה שהיא ידידותית לסביבה וחוסכת במשאבים ואנרגיה. העיקרון שעומד מאחורי אנרגיה סולארית הוא האפשרות ליצור חשמל נקי, ולכן ממשלת ישראל קבעה יעדים לייצור חשמל נקי בכדי לעמוד בהתחייבויות בינלאומיות להפחתת פליטת זיהום אוויר.

מהי אנרגיה סולארית?

בעבר הרחוק, עוד מימי קדם היו עושים שימוש באנרגיה סולארית באמצעות ריכוז קרני שמש בזכוכית מגדלת, עד שהקרן הייתה חודרת וגורמת להתלקחות אש. רובנו כילדים בצענו בכך שימוש, אך כלל לא ידענו כי בחלוף השנים אותה אנרגיה תשמש אותנו לצרכים נוספים. אנרגיה סולארית למעשה נוצרת על ידי השמש בצורת חום ואור, כאשר מדובר על משאב טבע מתחדש וזמין בשפע ללא כל עלות. העובדה שמקור האנרגיה אינו בבעלות מסוימת, אלא נמצא בשפע לכל דורש, הופכת אותה לאחד מהמקורות החשובים ביותר. את האנרגיה ניתן לנצל על ידי המרתה לאנרגיית חימום, או להמירה לחשמל.

דרכים נפוצות לרתימת האנרגיה:

הפקת חשמל

טכניקה המנצלת את מערכות פוטו-וולטאיות או את התאים הסולאריים אשר ממירים את אנרגיית השמש לחשמל. מערכות אלה פועלות ומייצרות חשמל באופן טבעי לחלוטין הישר מקרני השמש, כמובן בעזרת הציוד המתאים. כמו כן, המערכת מכילה חומרים אלקטרונים המשתחררים במגע עם קרניים סולאריות. הקרניים עוברות  דרך מעגל חשמלי, וכך מפעילות מוצרים חשמליים או שלוחות חשמל לרשת מבלי להתחבר לחשמל.

מתקני קליטה סולאריים

דרך נוספת לייצור רתימת אנרגיה, המתבצעת באמצעות קולט סולארי תרמי הרותם חום באמצעות קליטת קרני השמש. טכניקה זו מתאימה לצורך חימום מים, כגון ללוחות סולאריים עבור דודים, בריכות שחייה, תנורי חימום ומחממי מים. למעשה, יש צורך בהתקנת קולטים הרותמים את אנרגיית השמש ולהתקינם במבנים מסחריים ובבתי מגורים.

חסכון כספי של אלפי ₪ בשנה

זיכוי חשבון החשמל באמצעות המערכת הסולארית

אנרגיה נקייה

אינה פולטת חום ומזהמים לאוויר, ידידותית לסביבה וחוסכת במשאבים ואנרגיה.

ללא תלות

אין כל צורך להיות תלויים בחברת החשמל, משום שתמיד יש אספקה

אנרגיה מתחדשת

אינה נגמרת אף פעם, שקטה ולא רועשת.

התקנה מהירה על גגות

מאפשרת אספקה גם למקומות מרוחקים

תחזוקה קלה

הלוחות מחזיקים 20-25 שנים לערך, כל שנדרש הוא ניקוי שנתי של הלוחות

לפרטים נוספים, צרו קשר